QlikSense - Qlik Türkiye - Qlik Sense - QlikView

Qlik Sense

Qlik Sense, yeni nesil analitik için kıyaslama yapan eksiksiz bir veri analizi platformudur. Türünün tek örneği olan ilişkisel analitik motoru, sofistike yapay zekası ve yüksek performanslı bulut platformuyla, kuruluşunuzdaki herkesi her gün daha iyi kararlar alması için güçlendirebilir ve gerçek anlamda veri odaklı bir işletme yaratabilirsiniz. Qlik Türkiye İş Ortağı BI Strategy, Qlik Sense lisans, bakım, teknik destek, eğitim, danışmanlık konularında uçtan uça hizmet vermektedir.

Qlik Sense Türkiye Danışmanlık Eğitim Lisans BakımQlik Sense Associative Engine, insanların herhangi bir yönde özgürce keşfetmesine, analitiği yeniden hesaplamasına ve her tıklamadan sonra veri ilişkilerini vurgulamasına olanak tanır. Çevresel vizyon gibidir, SQL ve sorgu tabanlı BI araçlarıyla göremeyeceğiniz içgörüleri açığa çıkarır. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Sorun değil! Sadece “Akıllı Arama” alanına arayacağınız kelimeleri yazmaya başlayın. Anında, aramak istediğiniz veriler ile ilgili ipuçlarını, ilişkili ve ilişkinin dışında kalan tüm konuları net bir şekilde görün.

Qlik Sense ile verilerinizi ne kadar büyük (veya küçük) olursa olsun kolayca birleştirin, yükleyin, görselleştirin ve keşfedin. Herhangi bir soru sorun ve merakınızı takip edin. Cevabınızı bulmak için arayın, seçin, detaya inin veya uzaklaştırın veya bir şey ilginizi çekerse odağı anında değiştirin. Her grafik, tablo ve nesne etkileşimlidir ve her eylemle mevcut bağlama anında güncellenir. Akıllı görselleştirmeler, verilerinizin şeklini ortaya çıkarır ve aykırı değerleri belirler. Grafik oluşturma, ilişkilendirme önerileri ve veri hazırlama için Insight Advisor’dan yardım alarak içgörü için daha hızlı zaman kazanın.

Yapay zeka, yaşamlarımızda göreceğimiz teknolojideki en yıkıcı güçlerden biridir. Qlik Sense®’deki Insight Advisor, insan sezgisi ve makine zekası arasında güçlü bir sinerji oluşturan yeni bir yapay zeka türü sunar. Artırılmış zeka olarak adlandırılan yaklaşımımız, veri analitiği için en güçlü haliyle AI’dır. Tüm iş gücünüzün veri okuryazarlığını artırabilir, böylece her gün daha akıllı, daha cesur keşifler gerçekleşir.

Qlik Sense Insight Advisor Search Based Visual AnalyticsQlik Sense Insight Advisor; önerilen içgörüler ve analizler, görevlerin otomasyonu, arama ve doğal dil etkileşimi ve gerçek zamanlı gelişmiş analizlerle Qlik Sense genelinde insan sezgisini geliştirir. AI, yalnızca en zayıf halkası kadar iyidir. Yapay zekanın tam gücü, platforma temel düzeyde entegre edildiğinde gelir ve “cıvatalı veya tek kullanıcı deneyimi” değil, eksiksiz bir kullanıcı deneyimi yelpazesini destekler. Eşsiz ilişkisel ve kognitif motor teknolojimizi birleştiren Insight Advisor, Qlik Sense’deki akıllı yardımcınızdır ve yaptığınız hemen hemen her şeyi geliştirir. Benzersiz bağlam farkındalığı ile, her türden kullanıcının potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olan içgörü önerileri, otomasyon ve doğal dil etkileşimi sağlar.

 • Arama tabanlı görsel analiz
  Qlik Sense ile doğal dilde aramaya dayalı olarak kullanıcıların verilerini yeni yollarla görmelerine ve gizli içgörüleri ortaya çıkarmalarına yardımcı olan görsel analizleri ve bilgileri otomatik olarak oluşturun.
 • Konuşma analizi
  Qlik Sense ile tamamen konuşmaya dayalı, doğal dil etkileşimiyle herkese soru sormanın, içgörüler elde etmenin ve verilere dayalı kararlar vermenin daha hızlı ve kolay bir yolunu sunun.
 • Hızlandırılmış oluşturma ve veri hazırlama
  Qlik Sense ile içgörü elde etme süresini hızlandıran grafik önerileri, ilişkilendirme önerileri ve diğer akıllı işlevlerle geleneksel bir oluşturma sürecini kullanarak görselleştirmeler ve uygulamalar oluşturun.
 • Gerçek zamanlı (realtime) gelişmiş analiz
  Qlik Sense ile veri biliminin gücünü iş kullanıcılarına sunarak, bağlamı etkileşimli olarak keşfetmelerine ve iyileştirmelerine olanak tanıyarak hem Qlik hem de üçüncü taraf motorlardan gerçek zamanlı olarak hesaplamaları güncelleyin.

Aşağıdaki kullanıcı dökümanlarını PDF formatında indirebilirsiniz.