Qlik Sense Analiz Platformu

qlik sense türkiye partner qliksense

Qlik Sense Nedir?

Qlik Sense, yeni nesil analitik için kıyaslama yapan eksiksiz bir veri analizi platformu ve iş zekası ürünüdür. Türünün tek örneği olan ilişkisel analitik motoru, sofistike yapay zekası ve yüksek performanslı bulut platformuyla, kuruluşunuzdaki herkesi her gün daha iyi kararlar alması için güçlendirebilir ve gerçek anlamda veri odaklı bir işletme yaratabilirsiniz. BI Strategy olarak Qlik Sense lisans, bakım, teknik destek, eğitim, danışmanlık konularında uçtan uça hizmet vermekteyiz.

Gartner’a göre “2021’e kadar, konuşma analizi ve doğal dil işleme (NLP), analitik ve iş zekasının kurum içinde benimsenme oranını %32’den %50’e çıkaracak.”

Self Servis

Verilerinizi ne kadar büyük (veya küçük) olursa olsun kolayca birleştirin, yükleyin, görselleştirin ve keşfedin. Herhangi bir soru sorun. Cevabınızı bulmak için arayın, seçin, detaya inin, uzaklaştırın veya odağı anında değiştirin. Her grafik, tablo ve nesne etkileşimlidir ve her eylemle mevcut bağlama anında güncellenir. Akıllı görselleştirmeler, verilerinizin şeklini ortaya çıkarır ve aykırı değerleri belirler. Insight Advisor’dan grafik oluşturma, ilişkilendirme ve veri hazırlama için yardım alın.

Etkileşimli Dashboard

Yöneticileri, iş liderlerini ve işletmenin nabzını tutması gereken herkesi desteklemek için güçlü dashboard’lar oluşturun. Her öge etkileşimlidir ve kullanıcıları geçmişin statik gösterge tablolarının ötesine taşır. Bir şey öne çıktığında, ne olduğunu keşfetmek için kolayca detaya inin. Arama ve seçimler, durumu anlamak ve harekete geçmek için gereken bilgilere hızla odaklanmanıza yardımcı olur. Dashboard, veriye dayalı kararlar almak için güçlü bir başlangıç noktası haline gelir.

Doğal Dil İşleme (NLP)

Arama tabanlı analiz sayesinde, AI yardımcınız Insight Advisor, doğal dil işlemeye (NLP) dayalı olarak kullanıcı için en alakalı ve etkili görselleştirmeleri ve analizleri otomatik olarak oluşturur. Kullanıcılar; düzenleyebilecekleri, ayarlayabilecekleri ve ardından daha fazla keşif için tamamen etkileşimli gösterge tablolarına ekleyebilecekleri bir dizi otomatik oluşturulmuş ve önceliklendirilmiş grafik alır.

Konuşma Analizi (NLP + NLG)

Konuşma analizi ile sormanın ve içgörüleri keşfetmenin daha hızlı ve kolay bir yolunu elde edin. Insight Advisor Chat, tam bir konuşma deneyimi sunar. Doğal dil işleme ve oluşturma (NLP ve NLG) sayesinde kullanıcının niyetini anlayıp ona göre hem yazılı hem de görsel bilgiler sunar. Hangi rapora bakmanız gerektiğini bilmeseniz bile doğru içgörüleri bulmanıza olanak tanır.

Veri Sözlüğü ve Katalog

İş biriminin kullanımına hazır verilerin organizasyonunu ve dağıtımını basitleştirin ve hızlandırın. Nerede olursa olsun tüm verileri içeren güvenli, kurumsal ölçekli katalog. Güçlü, otomatikleştirilmiş veri doğrulama, profil oluşturma ve kalite ölçümleri, her veri kaynağının tam içeriğini ve temizliğini belgeler. Ham verilerin analitiğe hazır bilgi varlıklarına dönüştürülmesine yardımcı olun. Her veri kümesi, köken ve diğer özellikler dahil olmak üzere kalite, operasyonel, kullanım ölçümleri, iş ve teknik meta verilerle açıkça tanımlanır.

Özel ve Gelişmiş Analitik

Açık API seti, analitik çözümlerini tamamen özelleştirmenizi sağlar. Hızlıca özel uygulamalar, yeni görselleştirmeler ve uzantılar geliştirin veya insanların her gün odaklandığı uygulamalara ve süreçlere tamamen etkileşimli analitik yerleştirin. Insight Advisor, gerçek zamanlı, motor düzeyinde veri alışverişi ile gelişmiş analitik entegrasyonu sunar. Böylece kullanıcılar, R ve Python gibi üçüncü taraf veri bilimi araçlarından tahmine dayalı hesaplamaların gücünden faydalanır.

Mail Gönderimi ve Uyarılar

Microsoft® Office ve PDF’ler gibi popüler formatlarda harika görünümlü raporları hızla oluşturun, yayınlayın ve paylaşın. Oldukça esnek tasarım ve biçimlendirme kontrolü ile Qlik Sense analitiğini kullanarak raporlar oluşturun. Kişiye özel verileri içeren raporları e-posta, ortak klasör veya merkezi bir hub yoluyla paylaşın.

Harita konum bazlı Analizler

Güçlü haritalama ve konuma dayalı analitik sunar. Otomatik coğrafi veri arama içeren uygulamalarınıza kolayca çok katmanlı haritalar ekleyin ve ardından bunları birden çok görselleştirme katmanıyla kaplayın. Potansiyel mağaza konumları, müşteri veya tedarik zinciri teslimat süreleri gibi kullanım durumları için güçlü coğrafi hesaplama ile haritalamanın ötesine geçin.

Associative Engine

Qlik Sense Türkiye Danışmanlık Eğitim Lisans Bakım

İnsanların herhangi bir yönde özgürce keşfetmesine, analitiği yeniden hesaplamasına ve her tıklamadan sonra veri ilişkilerini vurgulamasına olanak tanır. Çevresel vizyon gibidir, SQL ve sorgu tabanlı BI araçlarıyla göremeyeceğiniz içgörüleri açığa çıkarır. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Sorun değil! Sadece “Akıllı Arama” alanına arayacağınız kelimeleri yazmaya başlayın. Anında, aramak istediğiniz veriler ile ilgili ipuçlarını, ilişkili ve ilişkinin dışında kalan tüm konuları net bir şekilde görün.

Verileriniz ne kadar büyük (veya küçük) olursa olsun kolayca birleştirin, yükleyin, görselleştirin ve keşfedin. Herhangi bir soru sorun ve merakınızı takip edin. Cevabınızı bulmak için arayın, seçin, detaya inin veya uzaklaştırın veya bir şey ilginizi çekerse odağı anında değiştirin. Her grafik, tablo ve nesne etkileşimlidir ve her eylemle mevcut bağlama anında güncellenir. Akıllı görselleştirmeler, verilerinizin şeklini ortaya çıkarır ve aykırı değerleri belirler. Grafik oluşturma, ilişkilendirme önerileri ve veri hazırlama için Insight Advisor’dan yardım alarak içgörü için daha hızlı zaman kazanın.

Yapay zeka, yaşamlarımızda göreceğimiz teknolojideki en yıkıcı güçlerden biridir. Insight Advisor, insan sezgisi ve makine zekası arasında güçlü bir sinerji oluşturan yeni bir yapay zeka türü sunar. Artırılmış zeka olarak adlandırılan yaklaşımımız, veri analitiği için en güçlü haliyle AI’dır. Tüm iş gücünüzün veri okuryazarlığını artırabilir, böylece her gün daha akıllı, daha cesur keşifler gerçekleşir.

Insight Advisor

Qlik Sense Insight Advisor Search Based Visual Analytics

Önerilen içgörü ve analizler, görevlerin otomasyonu, arama ve doğal dil etkileşimi ve gerçek zamanlı gelişmiş analizlerle insan sezgisini geliştirir. AI, yalnızca en zayıf halkası kadar iyidir. Yapay zekanın tam gücü, platforma temel düzeyde entegre edildiğinde gelir ve “cıvatalı veya tek kullanıcı deneyimi” değil, eksiksiz bir kullanıcı deneyimi yelpazesini destekler. Eşsiz ilişkisel ve kognitif motor teknolojimizi birleştiren Insight Advisor, akıllı yardımcınızdır ve yaptığınız hemen hemen her şeyi geliştirir. Benzersiz bağlam farkındalığı ile, her türden kullanıcının potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olan içgörü önerileri, otomasyon ve doğal dil etkileşimi sağlar.

 • Arama tabanlı görsel analiz
  Doğal dilde aramaya dayalı olarak kullanıcıların verilerini yeni yollarla görmelerine ve gizli içgörüleri ortaya çıkarmalarına yardımcı olan görsel analizleri ve bilgileri otomatik olarak oluşturun.
 • Konuşma analizi
  Tamamen konuşmaya dayalı, doğal dil etkileşimiyle herkese soru sormanın, içgörüler elde etmenin ve verilere dayalı kararlar vermenin daha hızlı ve kolay bir yolunu sunun.
 • Hızlandırılmış oluşturma ve veri hazırlama
  İçgörü elde etme süresini hızlandıran grafik önerileri, ilişkilendirme önerileri ve diğer akıllı işlevlerle geleneksel bir oluşturma sürecini kullanarak görselleştirmeler ve uygulamalar oluşturun.
 • Gerçek zamanlı (realtime) gelişmiş analiz
  Veri biliminin gücünü iş kullanıcılarına sunarak, bağlamı etkileşimli olarak keşfetmelerine ve iyileştirmelerine olanak tanıyarak gerçek zamanlı olarak hesaplamaları güncelleyin.

Aşağıdaki örnek uygulamaları canlı olarak inceleyerek interaktif analizler yapabilirsiniz.

Executive Dashboard
Executive Dashboard
Sales Force
Sales Force
Social Media
Social Media
Sales Analysis Map
Sales Analysis Map

Aşağıdaki kullanıcı dökümanlarını PDF formatında indirebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak veya eğitim, danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak için bize ulaşın.