Media Markt QlikView Başarı Hikayesi

Media Markt

Media Markt Mağaza Performans projesi hayata geçirildi…
Media Markt, iş zekası çözümünde Qlik ürün ailesinden QlikView uygulamasını birçok departmana yaygınlaştırdı. Son olarak şubelerdeki çalışan performansının hesaplandığı raporlar kullanıma açıldı. Bu sayede artık kurumun genel performansı kolayca ve tek bir ekrandan takip edilebilir hale geldi.

Media Markt Kurumsal Profili

1979 yılında ilk mağazasını Münih’te açan MediaMarkt olarak televizyon ve görüntü sistemlerinden ev sinema sistemlerine, fotoğraf makineleri ve kameralardan bilgisayar oyunları ve konsollara, bilgisayar ve cep telefonlarından beyaz eşya ve küçük ev aletlerine kadar ürün çeşidini tek çatı altında sunuyor. Almanya, Avusturya, İtalya, İsviçre, Macaristan, Polonya, İspanya, Hollanda, Belçika, Portekiz, Lüksemburg, Yunanistan, İsveç ve Türkiye olmak üzere toplam 14 ülkede 65 bini aşan çalışanımız ve 1000’den fazla mağaza ile Avrupa’nın 1 numaralı elektronik perakendecisi. MediaMarktSaturn Perakende Grubu olarak, 2017 yılından bu yana Avrupa’nın önde gelen tüketici elektroniği platformu CECONOMY’nin bünyesinde hizmetlerimize devam ediyor.

MediaMarkt Türkiye olarak, ilk mağazamızı 2007 Eylül ayında İstanbul Ümraniye’de açıldı. Bugün 27 ilde 78 mağazamız, 200 bin metrekareyi aşan satış alanımız ve 2 binden fazla çalışanımızla, yılda 150 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlıyor.