FLO QlikView Başarı Hikayesi

Flo

FLO, lojistik planlama ve süreç geliştirme raporlarında QlikView ile hızlı çözüm aldı.
FLO (Ziylan), iş zekası çözümünde Qlik ürün ailesinden QlikView uygulamasını Marka Yönetimi, Help Desk, Lojistik Planlama ve E-Ticaret gibi birçok departmana yaygınlaştırdı. Son olarak Lojistik Planlama için hazırlanan raporlar ile artık verimlilik kolayca takip edilir hale geldi. SAP kaynak sistemlerinde beslenen veri ile aylar mertebesinde sürecek olan projeler günler mertebesinde hızlıca ve başarıyla hayata geçirildi.

FLO Profili

1960 yılında Ahmet Ziylan tarafından küçük bir atölyede temelleri atılmıştır. FLO Mağazacılık, bugün Türkiye ayakkabı pazarının tartışmasız lideri konumundadır. Doğrudan 10 binin üzerinde, dolaylı olarak ise 30 bine yakın kişiye istihdam sağlar. Yılda 55 milyon çiftten fazla ayakkabı satışı gerçekleştirmektedir.

Mağazaları ile Türkiye’nin neredeyse her noktasına ulaşmaktadır. Yurt içinde 500’e yakın, yurt dışında ise 21 farklı ülkede 100’ün üzerinde mağaza ile tüketicileriyle buluşmaktadır. Her gün sınırlarını genişleterek daha da büyüyerek yurt içi ve yurt dışında 600’ün üzerinde mağazasıyla hizmet vermektedir.

FLO Mağazacılık bünyesinde bulunan çok markalı sneaker mağaza konsepti InStreet, artan satış noktaları ile FLO’nun satış ağını her yıl güçlendirmekte ve erişilebilirliğine katkı sağlamaktadır.

İtalya’nın en hızlı büyüyen markalarından biri olan Lumberjack’i 2012 yılında satın aldı. 2019 yılında da Nine West’in Türkiye lisans haklarını alarak büyümesini sürdürmüştür.

FLO Mağazacılık bünyesinde, perakende markalarının yanı sıra hem mağazalarında satışını gerçekleştirdiği hem de toptan satışını yaptığı Kinetix, Dockers by Gerli, Polaris, Butigo ve Mercedes gibi her biri kendi alanında lider konumunda olan ayakkabı markaları da bulunmaktadır.

Sektöründe açık ara lider konumunda olan FLO Mağazacılık; Türkiye’de ayakkabı sektörüne öncülük etme ve bu sektörü dünya üretim liginde üst sıralara taşıma vizyonuyla hareket etmektedir.

2013 yılı Kasım ayında Gözde Girişim Sermayesi Yatırım ortaklığı A.Ş., BİM ve Mater Footwear BV ile güçlerini birleştirerek büyük bir ortaklığa imza atan FLO Mağazacılık, 2023 yılında Türkiye’den çıkacak 10 global markadan biri olma hedefi doğrultusunda çalışmalarına ve yatırımlarına hız kesmeden devam etmektedir.