Doğtaş Kelebek Qlik Sense Başarı Hikayesi

Doğtaş Kelebek

Doğtaş Kelebek Yönetim Kokpiti projesi ile kurumsal karne üst yönetime sunuldu…
Doğtaş Kelebek, iş zekası çözümünde Qlik ürün ailesinden Qlik Sense uygulamasını birçok departmana yaygınlaştırdı. Son olarak üst yönetim için hazırlanan karne üst yönetimin kullanımına açıldı. Bu sayede artık kurumun genel performansı kolayca ve tek bir ekrandan takip edilebilir hale geldi.

Doğtaş Kelebek Kurumsal Profili

1972 yılında Çanakkale’nin Biga ilçesinde Doğan Mobilya adıyla 80 metrekarelik bir atölye olarak kurulan Doğtaş, kuruluşundan bu yana büyümeye ve gelişmeye devam eden köklü bir marka. Ali Doğan tarafından küçük bir mobilya atölyesi olarak kurulan şirket, altı oğlu tarafından yönetilerek markalaşmaya ve dünya çapında yaygınlaşmaya devam etti. Biga’da Doğan Mobilya’nın ardından Doğtaş A.Ş.’yi kurarak büyüten altı erkek kardeş, kurumsallaşmak adına önemli bir adım attı. O günden bu yana şirket, büyüme ve kurumsallaşma çalışmalarıyla birlikte marka yatırımlarına hız kesmeden devam etmektedir.

Güçlü iş ortakları ve 1.300 çalışanıyla dünyanın birçok seçkin noktasında yaygınlaşan Doğtaş, bugün; yurtiçi ve yurtdışında yer alan 200’ün üzerindeki konsept mağazasıyla, mobilya sektörünün en önemli oyuncuları arasında yer alıyor.

Evlenenler, evini yenileyenler ya da dekorasyon ihtiyacı olanların istek ve ihtiyaçlarını iyi anlayıp onlara istedikleri yaşam alanlarını yaratmalarında destek olur. Oturma odalarından yatak odalarına, çocuk ve genç mobilyalarından yemek odalarına, geniş ürün yelpazesiyle öne çıkıyor. İnsanların mobilya ihtiyaçlarını karşılamaktan öte, onların hayatlarına da ortak olan, adeta onlarla yaşayan Doğtaş, tasarımlarıyla tarz ve uyumu da yaşam alanlarına taşımayı vaad ediyor.

Malzemesinden kumaşına, renginden tasarımına, Doğtaş ürünleri insanlara yaşam alanlarında dilediği kombinasyona sahip olma özgürlüğü veriyor. Yılların verdiği birikim ve uzmanlığını ustalıkla yansıttığı tasarımlar, 300 farklı kumaş ve 35 farklı ahşap renk seçeneğiyle müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Doğtaş, bugüne kadar yapmış olduğu yeniliklerle, öncü çalışmalarıyla, sektörün birlik ve beraberliği adına attığı adımlarla, özellikle tasarıma ve tasarımcıya verdiği değerle dikkat çekiyor.

Doğtaş, sadece mobilya üretip satan bir üretici olmanın ötesinde, yaşam alanlarına tarz ve uyum katmayı amaçlar. Uygun çözüm önerileriyle müşterilerinin hayatını kolaylaştıran, mimari desteğiyle fikir danışılan bir marka olmayı en büyük hedefleri arasına koyuyor.

Çanakkale’de doğan Doğtaş, böylece hem bulunduğu topraklara yatırım yapıyor ve hem de yaptığı başarılı projelerle yükselen marka imajını daha da sağlamlaştırıyor. Sektör dışında eğitim, sosyal sorumluluk, çevre, sağlık konularında da destek sağlayan Doğtaş, Türkiye’nin güven veren markalarından biri olmaya devam ediyor.