Qlik Türkiye Partner – BI Strategy

Qlik Türkiye Partner - BI Strategy

Qlik Türkiye Partner BI Strategy’nin kökleri, iş zekası sektöründe geçmişte Türkiye’nin önemli oyuncuları arasında olan DSS Technology firmasıyla başlamıştır. 2001 yılında kurulan DSS Technology, BusinessObjects’in tek distribütörü konumunda Türkiye’nin önde gelen 130 firmasıyla çalışmıştır. BusinessObjects ürün ailesiyle birlikte sorgulama, raporlama, yönetim kokpitleri, kurumsal performans yönetimi ve veri ambarı gibi konularda çözümler sunmuştur. SAP firmasının 2008 yılında BusinessObjects firmasını satın alarak kendi bünyesine katmıştır. DSS Technology’nin distribütörlüğü 2011 yılına kadar sürüp akabinde aynı sektörde çeşitli ürünlerle faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.

BI Strategy, Qlik Türkiye Partner olarak, Qlik Sense & QlikView & Qlik Replicate (Attunity Replicate) ile kurumlarda biriktirilmiş olan ham veriyi işler. Anlamlı bilgi haline dönüştürerek kurumların stratejik, taktik ve operasyonel karar verme süreçlerini desteklemek amacıyla kurulmuştur. Türkiye’de hizmet konusunda büyük eksikliğin hissedildiği iş zekası dünyasında metodolojik yaklaşımlar ve proje yönetimi konusunda en yetkin kadroyu bünyesinde bulundurur. Lisans ve hizmet sağlayıcısı olarak iş zekası ve kurumsal perfomans yönetimi çözümleri konusunda müşterilerinin stratejik iş ortağı konumuna gelmeyi hedeflemektedir.

Qlik Türkiye Partner

Qlik Sense & QlikView & Qlik Replicate (Attunity Replicate) ürünleri ile uyguladığı metodoloji ve müşterileriyle kurmuş olduğu yakın çalışma prensipleri nedeniyle müşterilerinin daha rekabetçi, karlı ve verimli  çalışmasına katkıda bulunmaktadır. İş zekası konusunda sahip olduğu deneyim ile, uygulamaların risksiz bir ortamda daha hızlı ve daha kapasiteli gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Rekabetçi ve hızlı çözüm ihtiyaçlarının olduğu günümüz koşullarına ayak uydurarak Agile proje metodolojisini benimser. Bu kapsamda yoğunlukla müşteri ortamında konuyla ilgili bir personelin atanmasını daha doğru buluyoruz. Bu kişilerin iç süreçleri takip ederek bizleri yönlendirmesini bekliyoruz. Bu kapsamda yapılacak çalışmalar öncesinde müşteri ortamındaki ihtiyaçların belirlenmesi dışarıdan alınacak hizmet sürecini optimize edecektir. Bizlerin de teknik tarafta yapacağı doğru yönlendirmeler ve hızlı geliştirmeler ile maksimum fayda sağlamayı hedeflemekteyiz. Sektör bağımsız şekilde verinin ve ihtiyacın olduğu her yerde iş zekası çözümleri sunmaktayız.

Ürün ve hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorum.