Hakkımızda

BI Strategy’nin kökleri, iş zekası sektöründe geçmişte Türkiye’nin önemli oyuncuları arasında olan DSS Technology firmasıyla başlamıştır. 2001 yılında kurulan DSS Technology, BusinessObjects’in tek distribütörü konumunda Türkiye’nin önde gelen 130 firmasına, BusinessObjects ürün ailesiyle birlikte sorgulama, raporlama, yönetim kokpitleri, kurumsal performans yönetimi ve veri ambarı gibi konularda çözümler sunmuştur. SAP firmasının 2008 yılında BusinessObjects firmasını satın alarak kendi bünyesine katmasından sonra DSS Technology’nin tek distribütörlüğü 2010 yılı sonuna kadar devam etmiş ve 2011 yılında aynı sektörde çeşitli ürünlerle faaliyet göstermek üzere BI Strategy kurulmuştur.

BI Strategy, kurumlarda biriktirilmiş olan ham verinin işlenerek anlamlı bilgi haline dönüştürülmesiyle stratejik, taktik ve operasyonel karar verme süreçlerini desteklemek amacıyla kurulmuştur. Türkiye’de özellikle hizmet konusunda büyük eksikliğin hissedildiği iş zekası dünyasında metodolojik yaklaşımlar ve proje yönetimi konusunda en yetkin kadroyu bünyesinde bulunduran BI Strategy, iş zekası ve kurumsal perfomans yönetimi çözümleri konusunda müşterilerinin stratejik iş ortağı konumuna gelmeyi hedeflemektedir.

BI Strategy, uyguladığı metodoloji ve müşterileriyle kurmuş olduğu yakın çalışma prensipleri nedeniyle müşterilerinin daha rekabetçi, karlı ve verimli  çalışmasına katkıda bulunmaktadır. İş zekası konusunda sahip olduğu deneyim ile, uygulamaların risksiz bir ortamda daha hızlı ve daha kapasiteli gerçekleşmesini sağlamaktadır.